Důležité informace

Technické provedení a materiál

Náš epitafní produkt je tvořen z nerezové konstrukce nebo železné konstrukce, která je zároveň zinkovaná. Na této konstrukci je nerezovými šrouby připevněn vysokotlaký laminát HPL, jenž je odolný proti veškerým povětrnostním vlivům, včetně vlhkosti. Sklo je poté na laminát nalepeno. Jedná se o bezpečnostní tepelně tvrzené (kalené) sklo typu Planibel ESG. Dle typu epitafního produktu využíváme tloušťky skla 6, 8, 10, 12 mm. Sklo je pevné, pochozí, odolné vůči rozbití, poškození a poškrábání.

Rozměry a tvary

Epitafní produkty vyrobíme dle požadovaných rozměrů klienta.
Nabízíme možnost zhotovení atypických tvarů dle návrhu zákazníka. Před realizací požadavku je však nutná konzultace s odborným pracovníkem naší společnosti, který posoudí z hlediska technických možností proveditelnost zakázky.

Příklady standardních rozměrů epitafních produktů:
šířka x výška x hloubka v milimetrech

 HROBY S EPITAFNÍ DESKOU
 400 x 600 x 160 mm 
 700 x 1000 x 160 mm 
 1000 x 1000 x 160 mm 
 1200 x 1200 x 160 mm 
 1000 x 2000 x 160 mm 
 
 HROBY BEZ EPITAFNÍ DESKY 
 300 x 300 x 160 mm 
 400 x 600 x 160 mm 
 700 x 1000 x 160 mm 
 1000 x 1000 x 160 mm 
 1200 x 1200 x 160 mm 
 1000 x 2000 x 160 mm 
 
 EPITAFNÍ DESKY 
 400 x 600 x 12 mm 
 700 x 880 x 12 mm 
 1000 x 880 x 12 mm 
 1200 x 980 x 12 mm 
 1000 x 980 x 12 mm 


Epitafní deska je zadní pohledová deska, která nemusí být nedílnou součástí základního hrobu.

Grafické zpracování a potisk skla

Nabízíme neomezené možnosti pojednání epitafních produktů dle Vašich požadavků. Vybírat můžete z různých barev, motivů, typů písma a oblíbených veršů. Na epitafní desku je možné umístit fotografie zesnulého, popř. se mohou použít fotografie míst, která měl zesnulý rád (chata, moře, hory, apod.). Doprovodné fotografie je možné vybírat také z fotobanky www.shutterstock.com.

POTISK SKLA
Potisk skla probíhá na digitálním tiskovém stroji, který nanáší s neuvěřitelnou přesností anorganické keramické inkousty, jež se stávají posléze součástí skleněné plochy po vytvrzení na teplotu do 700 °C. Tisk dovoluje rozlišení až 800 DPI s regulovatelnou velikostí tiskové kapky. Výsledným produktem je skleněná deska s vysoce odolným potiskem, který je rezistentní proti UV záření, poškrábání a povětrnostním vlivům. 

Na stálost barev a kvality tisku nabízíme doživotní záruku. 

GRAFICKÉ PODKLADY
Vámi dodané fotografie musí mít kvalitu minimálně 200 DPI je zkratka z anglického dots per inch, tedy počet tiskových bodů (pixelů), které se vejdou na řádek o délce jednoho palce (inch = 2,54 cm). Hodnota 200 DPI tedy říká, že na délce 2,54 cm najdete 300 bodů. Každá tiskárna má svůj vlastní DPI parametr a obecně platí, že čím větší je hodnota DPI, tím detailnější je výsledný výtisk.DPI. Je to důležitý parametr, který může ovlivnit kvalitu a ostrost motivu při zvětšování. Proto zde platí pravidlo, čím vyšší rozlišení, tím kvalitnější tiskový výstup. 

Grafické zpracování zhotovíme ZDARMA (2 návrhy v ceně, další návrh za 1000 Kč bez DPH/ks ) nebo můžete dodat vlastní návrh dle požadované grafické specifikace..

VZORKOVÁNÍ
Standardně od nás e-mailem obdržíte vizualizaci (návrh potisku), kterou si prohlédnete na vlastním zobrazovacím zařízení jako je monitor počítače, notebook, tablet či chytrý telefon. Každé zařízení zobrazuje barvy trochu jinak, proto může být barevnost motivu na hotovém skle mírně odlišná od náhledu na monitoru. Výsledná barevnost motivu je také ovlivněna výrobním procesem, barvou skla a osvětlením okolního prostředí.

Pokud vyžadujete přesnou kontrolu barevnosti a kvality tisku motivu na stejném skle, které bude použito pro celou zakázku, jsme schopni Vám zhotovit vzorek do velikosti A4. V tomto případě bude výroba vzorku trvat cca 3–4 týdny od objednání. Výroba vzorku je zpoplatněna částkou 605 Kč vč. DPH. 

Pokud vzorek požadujete pouze pro kontrolu kvality tisku (rozlišení), je možné jej zhotovit na běžném skle tl. 6 mm. V tomto případě je možné dodání cca do 2 týdnů. Výroba vzorku je zpoplatněna částkou 605 Kč vč. DPH.

HOTOVÉ VZORY
Pokud byste chtěli urychlit proces navrhování podoby epitafních produktů, nabízíme Vám možnost výběru z přednastavených grafických vzorů, kde dojde pouze ke změně osobních textových údajů. 

Vybírat můžete z následujících:

      

Způsob platby

Po odsouhlasení parametrů objednávky bude na Váš e-mail zaslána zálohová faktura na částku odpovídající 80 procentům konečné ceny zakázky. Po připsání platby na náš účet Vám bude na stejný e-mail zaslán daňový doklad a Vaše zakázka bude zadána do výroby.

Po předání zakázky Vám bude fakturováno zbývajících 20 procent z finální ceny.

Bankovní spojení pro platbu v ČR i SR:

Číslo účtu: 115-8367500227/0100
IBAN: CZ2001000001158367500227
SWIFT: KOMBCZPPXXX

Účet je veden u KB v CZK měně, v případe platby ze zahraničí v měně jiné než CZK je nutné počítat s bankovním poplatkem za tuto platbu. Při převodu na náš účet je nezbytné zadat variabilní symbol, který je uveden v zálohové faktuře. Po provedení platby jsou peníze na účet připsány obvykle během 1–2 pracovních dnů.

Dodací termíny

Od objednávky, po odsouhlasení vizualizace (grafické podoby) a uhrazení zálohové faktury jsme schopni dodat epitafní produkt v termínu cca 3–4 týdnů. Pokud se jedná o klasický nebo urnový hrob je termín dodání cca 8 týdnů.

Balné a doprava

Vše je důkladně zabaleno v celodřevěné bedně, která je připevněna na paletu tak, aby nemohlo při přepravě dojít k poškození produktu. Cena balného je 990 Kč bez DPH.

Doprava je počítána individuálně dle typu zakázky a aktuálního ceníku přepravce. 
V ceně přepravného je zahrnuto pojištění zásilky na škody způsobené na zásilce během přepravy. Dopravu zajišťujeme vlastní přepravou nebo prostřednictvím služby TOPTRANS.

Montáž

Montáž pro Vás zrealizují zkušení technici naší společnosti. 
K ceně montáže, která je od 1980 Kč bez DPH se připočítává doprava montážním vozidlem. Cena dopravy je individuální dle skutečně najetých kilometrů. Termín montáže s Vámi dohodne po vyrobení zakázky servisní technik. Montáž realizujeme v pracovní dny od 7 do 17 hodin nebo dle dohody.
 
Pokud chcete ušetřit, dle přesného návodu zvládnete montáž epitafního produktu sami. 
Samotný hrob je možné k zemi připevnit přikotvením k betonu nebo připevněním pomoci speciálních nerezových kolíků (součástí dodávky) přímo do země.

Co není zahrnuto v ceně montáže:

  • Betonový základ (neprovádíme)
  • Rovnání zeminy
  • Povolení vjezdu na hřbitov 
  • Povolení stavění hrobu a další dokumentace, které požaduje správa hřbitova
  • Elektrocentrála (pokud není součástí hřbitova přístupná elektřina)

Údržba

Údržba skleněných epitafních výrobků je snadná a rychlá. Je stejná jako u běžných skleněných povrchů, stačí použít běžně dostupné prostředky pro čištění skla. 

POJIŠTĚNÍ

Skleněný hrob doporučujeme pojistit proti vandalismu, povětrnostním vlivům a dalším škodným událostem. Toto pojištění Vám zajistí Generali Česká pojišťovna. 

ZE STARÉHO ŽULOVÉHO HROBU NOVÝ SKLENĚNÝ HROB

Na starý žulový nebo mramorový hrob je možné nalepením, popř. přikotvením bodových úchytů nebo vložením U profilu upevnit speciální bezpečnostní skla. Tímto se vytvoří nový skleněný hrob dle Vašich požadavků. Řešení zkonzultujte s našim technikem.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím